Jak posílit oslabenou imunitu

assortment-of-colorful-ripe-tropical-fruits-top-view-picture-id995518546

Co je to imunita

Imunita je obranyschopnost našeho organizmu bránit se mnoha škodlivým vlivům z okolního prostředí.

Imunitní systém má tři hlavní úkoly:

 • zneškodnit bakterie, viry, plísně nebo parazity v těle
 • rozpoznat a odstranit škodlivé cizorodé látky z těla
 • bojovat proti nemocným buňkám (například nádorovým)

Faktory oslabující imunitu

Imunitní systém je sice přirozeně velice výkonný, ale některými nevhodnými činnostmi ho sami oslabujeme. Mezi hlavní negativní faktory patří:

 • špatná životospráva
 • nedostatek spánku
 • dlouhodobý stres
 • životní prostředí
 • nedostatek pobytu na slunci
 • sedavé zaměstnání

 

Tři tipy, jak posílit imunitu

1. Enzymy

Bez enzymů by neexistoval život, jsou klíčovými složkami biochemických procesů v organismu, a proto mají i velký vliv na lidskou imunitu. Některé enzymy dokáží podle potřeby imunitu nastartovat a podpořit anebo ji naopak utlumit. Těmto pozitivním procesům se říká imunomodulace.

Díky enzymům zůstává imunitní systém v rovnováze.

V udržení správné funkce imunitního systému hrají důležitou roli proteolytické enzymy neboli proteázy. K nejpůvodnějším z hlediska vývoje živočichů a rostlin patří zejména trypsin, chymotrypsin, papain a bromelain, které mají široké spektrum účinků. Jedním z nich je ovlivnění průběhu zánětu, krevní srážlivosti a imunitních reakcí (imunomodulace).

Proto mají tyto enzymy důležitou roli v regeneraci organizmu po fyzické zátěži a při rekonvalescenci po nemoci, úrazech nebo operaci.

2. Vitamíny

Má-li imunitní systém fungovat co nejlépe, potřebuje určité vitamíny a stopové prvky. Důležitý je například vitamín D, vitamín A a vitamíny skupiny B (B6, B12 a kyselina listová).

K udržení správné funkce imunitního systému je zcela nezbytný vitamín C. Kromě řady jiných funkcí podporuje činnost bílých krvinek, které zprostředkovávají imunitní reakce. Je také významným faktorem v odstraňování volných radikálů, které mohou poškozovat buňky.

3. Zlepšení životosprávy

Pro posílení imunitního systému je dobré dbát na pestrou stravu, dostatek slunečního světla, být fyzicky aktivní, přiměřeně se otužovat, udržovat se v dobré psychické kondici a dopřát si dostatek spánku.

Walzym kapsle – enzymy a vitamíny

Enzymový doplněk stravy nové generace Walzym kapsle obsahuje všechny výše zmíněné proteolytické enzymy (trypsin, chymotrypsin, bromelain a papain) a navíc i vitamín C a rutin (neboli vitamín P).

Pro dlouhodobou podporu imunity je nejvýhodnější pravidelně užívat jednu kapsli Walzymu 2x denně.

Walzym je určen ke krátkodobému i dlouhodobému použití

 • při zvýšeném výskytu virových a bakteriálních infekcí
 • k optimalizaci funkce lymfatického a žilního systému
 • k regeneraci organizmu po fyzické i psychické zátěži

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení