Jarní sportování může bolet

woman-sport-running-on-hill-for-fitness-picture-id687224056 (1)

Konečně je tady jaro! Po zimě se probouzí nejen příroda, ale i my. Už se těšíme, až opět nazujeme běžecké boty, oprášíme kolo a ze sklepa vytáhneme kolečkové brusle. Ale ve snaze být co nejdříve fit můžeme tempo někdy přehnat. Sportem namáhané svaly a klouby se ohlásí bolestí. Pak je potřeba zvolnit a kvalitně zregenerovat. Řada špičkových i amatérských sportovců využívá pro urychlení regenerace tělu vlastní proteolytické enzymy.

Příčiny bolesti svalů

Dříve se věřilo, že bolest způsobuje hromadění kyseliny mléčné ve svalech. To je však pouze jedna z příčin.

Hlavním viníkem jsou mikroskopické trhlinky na svalových vláknech, které vznikají přetěžováním nebo rychlým zatěžováním svalu. Silná bolest se objeví, pokud na jejich zhojení nestačí běžné hojivé pochody v těle. Někdy se může stát, že se ve svalu jako následek těchto poškození objeví otoky, jež pocit bolesti umocní. 

Regenerace řízená enzymy

Na svalovou bolest je jen jeden zaručený lék – kvalitní regenerace. Rozhodně se nevyplácí bolest "rozběhat," tím by mohlo dojít i k vážnějšímu poranění.

Během regenerace dochází k opravě poškozených svalových vláken a odplavení katabolitů (odpadních látek). Oba tyto procesy jsou řízeny a urychlovány enzymy. Tělo vytváří pro svou potřebu určité množství vlastních enzymů dimenzován na běžný stav. Ale v době intenzivní regenerace či poranění může docházet k jejich nedostatku.

Je prokázáno, že pravidelné užívání účinné směsi proteolytických enzymů a antioxidantů vytváří v organismu vhodné podmínky pro urychlení reparačních procesů a tím rychlejšího dosažení normálního stavu svalů.

novinka-w180-w60

Walzym – moderní preparát s optimálním složením pro podporu Vašich sportovních aktivit

Co Walzym obsahuje: Optimalizovanou směs pro tělo vhodných proteolytických enzymů v ověřeném složení, antioxidanty C a P pro podporu normálních funkcí těla.

Co Walzym neobsahuje: Nezdravá barviva, škodlivá Éčka.  

Walzym je vyvinut a vyroben v České republice se zárukou kvality a stálosti parametrů.

Kdy začít užívat Walzym kapsle

Doporučujeme začít užívat kapsle co nejdříve po náročné fyzické aktivitě. Kapsle užívejte do úplného odeznění potíží.

Pokud sportujete pravidelně, je nejúčinnější kapsle užívat průběžně. Tak bude tělo vždy připraveno na zvýšenou zátěž, po tréninku bude rychleji regenerovat, a navíc podpoříte svou imunitu.

Walzym do každé sportovní tašky

Dlouhá fáze regenerace vystavuje trpělivost sportovce těžké zkoušce. Walzym je vhodným doplňkem k urychlení regeneračních procesů. Walzym kapsle se hodí do každé sportovní tašky, kde jsou v případě potřeby okamžitě k dispozici.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení