2x Walzym LymfoVeno 60 cps. + enzymový krém Walzym

Walzym ® Lymfo-Veno je určen pro osoby s lymfatickou a žilní nedostatečností. Hlavním rysem Walzym® LymfoVeno je kombinace proteolytických enzymů (Trypsin, Chymotrypsin, Bromelain a Papain) s bioflavonoidy (Diosmin a Hesperidin) a vitamínem C. 


Enzymový krém Walzym® zvyšuje regenerační vlastnosti kůže a podporuje její elasticitu, snižuje riziko infekce, omezuje tvorbu vazivové tkáně a jizevnatění.

Můžeme doručit do:
24.4.2024
Možnosti doručení
Skladem (>5 ks)
3 970 Kč 3 280,99 Kč bez DPH
Kategorie: Walzym LymfoVeno
Stírací kód

Sada se skládá z těchto produktů:

2x Walzym LymfoVeno 60 cps. (celkem 120 kapslí)

1x enzymový krém Walzym 100 ml 

Walzym® LymfoVeno

Eneterosolventní kapsle s proteolytickými enzymy a bioflavonoidy.

Potravina pro zvláštní lékařské účely.

Vyvinuto v České republice.

 

Varianty balení

60 kapslí (45 g)

180 kapslí (136 g)

 

Walzym ® Lymfo-Veno je určen pro osoby s lymfatickou a žilní nedostatečností, které se projevují nejprve pocitem těžkých nohou, bolestmi, paresteziemi a později větším či menším otokem, opakovanými záněty kůže a podkoží a v konečném stadiu fibrózou (vazivovatěním) a vředem. Jedná se o potravinu pro zvláštní lékařské účely. Hlavním rysem Walzym® LymfoVeno je kombinace proteolytických enzymů (Trypsin, Chymotrypsin, Bromelain a Papain) s bioflavonoidy (Diosmin a Hesperidin) a vitamínem C.

 

 1. Jak Walzym® kapsle správně užívat?

Užívejte 2 kapsle ráno, případně 2 kapsle ráno a 1 kapsli večer. Dětem od 10-ti let věku je doporučeno užívat 1 kapsli ráno a jednu kapsli večer. Nerozkousané kapsle užijte na lačno, tedy nejméně 2 hodiny po posledním jídle, zapijte je dostatečným množstvím vody (200 ml) a nejméně 30 minut nejezte a nepijte nápoje s obsahem bílkovin (např. mléko).

 

 1. Složení v 1 enterosolventní kapsli

Trypsin/Chymotrypsin 100 mg, Papain 75 mg, Bromelain 50 mg, Diosmin 300 mg, Hesperidin 50mg, Vitamin C 50 mg*, maltodextrin (plnidlo), stearan hořečnatý (plnidlo).

Obal kapsle: hypromelóza a gumma gellan.

* 50% doporučené denní dávky. Dávka 2-3 kapsle denně odpovídá 100% doporučené denní dávky.

 

Specifické enzymové aktivity

Trypsin:                       30 FIP/mg

Chymotrypsin:            100 FIP/mg

Papain:                       3 FIP/mg

Bromelain:                 4 FIP/mg

FIP je míra enzymatické aktivity dle Mezinárodní farmaceutické federace.

 

 1. Důležitá a povinná upozornění

Používejte na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy lidí, farmacie nebo péče o matku a dítě. Není určeno pro těhotné, kojící ženy a děti do 10 let. Přípravek nemá být podáván společně s přípravky, které snižují krevní srážlivost. Přípravek je obvykle velmi dobře snášen. Ojediněle se při užívání může vyskytnout nevýrazná změna konzistence, barvy a zápachu stolice. Jednotlivé šarže se mohou od sebe lišit intenzitou vůně a jemným žlutým zabarvením. Výrobek není vhodný k použití jako jediný zdroj výživy.

 

 1. Charakteristika aktivních látek obsažených ve Walzym LymfoVeno

Proteolytické enzymy (Trypsin, Chymotrypsin, Bromelain, Papain)

 • rozkládají bílkovinné makromolekuly hromadící se v mezibuněčném prostředí v důsledku lymfatické a žilní nedostatečnosti
 • zlepšují prostupnost mezibuněčného prostředí a tím zlepšují odsun látek buněčného metabolismu (výměny látkové) lymfatickým a žilním systémem
 • snižují viskozitu tělních tekutin (krev a lymfa) a tím zlepšují transport lymfy a žilní krve
 • přispívají k vyšší účinnosti manuální a přístrojové lymfodrenáže
 • přispívají k vyšší účinnosti kompresní léčby

 

Diosmin

 • má pozitivní vliv u pacientů s žilní nedostatečností a tím snižuje nároky na transport lymfy přetíženým lymfatickým systémem
 • zvyšuje napětí žilní stěny a odolnost cév

 

Hesperidin a vitamin C

 • používají se u pacientů pro svůj pozitivní vliv na cévní stěnu, snižují zvýšenou propustnost a lomivost kapilár a tím snižují objem mezibuněčné tekutiny, která musí být transportována lymfatickým systémem
 • hesperidin má schopnost zvýšit lymfatickou drenáž
 • vitamin C (kyselina askorbová) přispívá k tvorbě strukturálního proteinu kolagenu, důležitého pro žíly, chrupavky a pokožku, což podporuje regenerační procesy u tohoto typu onemocnění

 

 1. Skladování

Uchovávejte v suchém a tmavém prostředí při teplotě do 25 °C. Chránit před mrazem a slunečním zářením.

 

Enzymový krém - Walzym®

Enzymový krém Walzym® je určen k hygieně kůže celého těla zejména ve vztahu k jejímu stárnutí, mechanickému poškození a nevhodnému mikrobiálnímu osídlení.

 • První a jediný ve světě. Unikátní receptura.
 • Hygiena pro nehojící se chronické rány, akutní a chronické záněty.
 • Popáleniny, modřiny, opruzeniny, puchýře a otlaky.
 • Omezení tvorby biofilmu a snížení rizika infekce poraněných ploch.

Enzymový krém Walzym® obsahuje desetiletími prověřené proteolytické enzymy trypsin, chymotrypsin, bromelain a papain. Dále je v krému vápenná sůl kyseliny pantotenové (calcium pantothenicum), která je nepostradatelná pro regeneraci pokožky a vitamin E (tokoferol acetát) právem nazývaný vitamínem krásy.

Všechny jmenované látky jsou z přírodních zdrojů a pro jejich pozitivní účinky se v medicíně využívají v přípravcích na hojení ran, jizev a popálenin, podporu epitelizace kůže a pro jejich protizánětlivý účinek.

Za konzervant byl cíleně zvolen chlorhexidin v nízké koncentraci, který se běžně využívá v medicíně jako antibakteriální látka (stomatologie, gynekologie) a v kombinaci s proteolytickými enzymy je významně zvýšena jeho účinnost.

Jemná a příjemná vůně je dosažena přírodní levandulovou silicí v kombinaci s přírodním kokosovým olejem.

Walzym krém a jeho složení

iStock-180956110

Zásadní biologické účinky proteolytických enzymů v krému Walzym® jsou:

 • ve vztahu k přirozenému stárnutí kůže
  • snížení tvorby vazivové tkáně a jizevnatění
  • udržování elasticity kůže
  • udržování optimální obranyschopnosti kůže proti vnějším negativním vlivům
 • ve vztahu k mechanickému opotřebení (puchýře, otlaky, dekubity = proleženiny, nehojící se chronické rány, akutní a chronické záněty, modřiny,záděry a nastupující zarůstající nehet)
  • zvýšení regeneračních vlastností kůže
  • udržování optimálního prokrvení (krevní mikrocirkulace)
  • snížení rizika infekce poraněných ploch
 • ve vztahu k bakteriím a kvasinkám
  • omezení tvorby biofilmu, tedy omezení růstu mikrobiálního společenství na povrchu kůže zejména v oblastech zapářky a na spodině vředu nebo dekubitu
  • omezení schopnosti bakterií a kvasinek pevně přilnout ke kůži (snížení adherence). Adherence je základním předpokladem růstu bakterií a kvasinek, jejich dělení a kolonizace povrchu (tvorba biofilmu) zejména mechanicky opotřebené kůže a kůže se sníženou vlastní obranyschopností.

Kůže jako bariéra organismu před okolním prostředím

Kůže pokrývá plochu těla v rozsahu až 2 m2 a tvoří 8% celkové hmotnosti těla. Je základní ochranou barierou lidského organismu proti všem negativním vlivům přicházejícím z vnějšího prostředí.

Mezi hlavní se řadí:

 • fyzikální vlivy, mezi které řadíme především mechanické poškození a poranění, ultrafialové záření, včetně slunečního, chlad a nadměrné teplo
 • chemické vlivy v podobě kyselin, zásad a alergenů
 • biologické, které představují bakterie, viry, plísně a kvasinky

Není tedy divu, že důkladná péče o kůži patří k základním předpokladům zdravého životního stylu. Z hlediska zdravotního patří mezi nejohroženější ty oblasti kůže, které jsou náchylné k časté zapářce (intertrigo nebo také opruzenina či lidově vlk). Jedná se zejména o oblasti genitálu, kožních převisů v oblasti břišní stěny, pod prsy, dále podpaží a meziprstí na nohou. Ve zvýšené míře toto vše platí pro osoby:

 • s cukrovkou
 • s poruchou obranyschopnosti včetně pacientů léčených léky, které potlačují imunitní reakce
 • s poruchami prokrvení zejména dolních končetin
 • s poruchou lymfatické drenáže (lymfedém), která je často provázená růží (erysipel)
 • s kožními alergickými projevy, kdy podrážděné kožní plochy jsou druhotně postiženy bakteriální infekcí
 • pro profesionální i kondiční sportovce
 • pro osoby pracující v hygienicky nevhodných a náročných provozech

Použití a dávkování

Po běžné hygieně vodou a nedráždivým mýdlem nebo sprchovým gelem naneste 2x denně na příslušnou oblast těla takové množství krému, které po důkladném rozetření pokryje požadovanou plochu. Nepoužívejte při známé nesnášenlivosti látek obsažených v přípravku. Nedráždivost lze před prvním použitím vyzkoušet natřením Enzymového krému WALZYM® na vnitřní stranu předloktí.

 

Upozornění

Skladujte v suchu a chladu. Chraňte před přímým slunečním světlem! Uchovejte mimo dohled a dosah dětí. Dermatologicky testováno. Doba použitelnosti je označena na obalu. Určeno k topickému použití (bez parabenů, silikonů, alkoholů, SLS a SLES).

 

Garance kvality produktů Walzym®

Vlastnosti, typ, charakter a parametry přípravku vyhovují účelu použití a jsou v souladu se současnými odbornými poznatky. Walzym® je souhrný název přípravků  vyráběných českou rodinnou společností Wald Biotech postavenou na tradici a znalostech farmacie, lékařství, biochemie a enzymoterapie. Veškeré produkty řady Walzym® jsou vyráběny v České republice. Enzymový krém WALZYM® byl vyvinut českým týmem biochemiků a lékařů společnosti Wald Biotech s cílem a vědomím, že:

„Krása nesahá dál než pod pokožku.“
Havelock Ellis britský lékař, spisovatel a sociální reformátor
(1859 – 1939)

 

Objem: 100 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu