WALZYM INTIM Enzymové mýdlo 10 globulí

Enzymové mýdlo k šetrné hygieně ženských intimních partií.

Můžeme doručit do:
21.6.2024
Možnosti doručení
Skladem (5 ks)
Značka: Walzym
890 Kč 735,54 Kč bez DPH
Kategorie: Intim
walzym intim
Jediný na světě
Stírací kód

Labiální hygienické enzymové mýdlo - Walzym® Intim

Enzymové mýdlo je určeno ke každodenní hygieně ženských intimních partií.

 

Příklady použití

  • při diskomfortu v oblasti zevního genitálu
  • při znečistění zevního genitálu výtokem z poševního vchodu
  • v průběhu sportovních aktivit spojených se zvýšeným třením v oblasti zevního genitálu
  • po nechráněném pohlavním styku
  • v extrémních situacích se zhoršenou možností hygieny
  • běžná hygiena zevního genitálu
  • při ukončování menstruace.

 walzym-intim

Mechanismus účinku

Zásadním biologickým účinkem proteolytických enzymů trypsinu a chymotrypsinu ve vztahu k hygieně kůže je schopnost proteolýzy, tedy odbourání bílkovinných nánosů ze znečistěného povrchu. Biologické sekrety jsou tvořeny z významné části bílkovinami, které mimo jiné tvoří ideální podmínky k mikrobiálnímu růstu a dělení. Pokud proteolytický enzym pronikne k bakterii i její povrch ztrácí schopnost přilnutí (adheze) k povrchu a bakterie může být tedy snadno omyta.

 

Výhodou využití proteolytických enzymů, jakožto biologických čistících prostředků oproti chemickým detergentům je, že se jedná o tělu vlastní látky, které jsou netoxické. Jejich použití je výhodné i pro jejich snadnou biologickou odbouratelnost v odpadních vodách. Oproti chemickým hygienickým prostředkům neznečišťují odpadní vody a nezatěžují životní prostředí.

 

O důležitosti intimní hygieny 

Správná hygiena ochranných bariér lidského těla je základním předpokladem udržení homeostázy (stálosti vnitřního prostředí) tkání, orgánů, respektive každé buňky. Tuto bariéru tvoří především kůže a sliznice. Stejně tak jako pro trávicí a dýchací trakt jsou ochrannou bariérou ústa (sliznice a zuby), nosní dutina, tak pro pohlavní orgány ženy je to poševní vchod, tedy velká a malá labia (pysky) a sliznice pochvy. Poševní sliznice fyziologicky (přirozeně) vytváří celou řadu ochranných látek, které v symbiotické souhře s bakteriemi (lactobacily) tvoří základní bariéru především proti infekčním agens (bakteriím, virům a kvasinkám).

 

Jiná situace je však v oblasti zevních pohlavních orgánů, tedy vně poševního vchodu. Přirozeně vlhké prostředí v oblasti hráze umocněné zejména větší fyzickou aktivitou, blízkost análního otvoru, v průběhu dne limitovaná možnost hygieny a v neposlední řadě periodické krvácení v rámci menstruačního cyklu jsou optimálními podmínkami pro šíření infekce poševním vchodem do pochvy. Mimo to vlhké prostředí kůže v oblasti genitálu a hráze je náchylné ke vzniku drobných poranění (mikrotrauma kůže), což spolu s nežádoucími mikroorganismy a kvasinkami vede k podráždění projevujícím se zarudnutím poševního vchodu, svěděním až bolestí.

 

Dalším důvodem pro udržování ideální hygieny v oblasti poševního vchodu jsou situace při kvasinkové (plísňové nebo také mykotické) infekci genitálu. Udává se, že zhruba v 80 procentech případů bývá původcem mykotických zánětů pochvy kvasinka - Candida albicans. Tato kvasinková infekce je také nejčastější příčinou výtoku.

 

Je tedy logické, že péči o ideální hygienické podmínky v oblasti poševního vchodu, je třeba věnovat maximální pozornost.

 

Použití

Po běžné hygieně (sprcha) vložte labiální hygienické enzymové mýdlo před poševní vchod, tedy mezi malá labia (malé pysky). Mýdlo se bude zvolna rozpouštět a postupně bude vytékat a pokrývat malá i velká labia. K zachycení vytékajícího mýdla použijte standardní menstruační vložku, do které se mýdlo vsákne. Tím se zajistí i hygiena okolí zevního genitálu a hráze. Po použití enzymového mýdla a odstranění vložky není nutné zevní genitál omýt. Proces lze opakovat i vícekrát denně (ráno a večer). Labiální hygienické enzymové mýdlo nenahrazuje standardní hygienu zevního genitálu. Nepoužívejte při známé nesnášenlivosti látek obsažených v přípravku. Nedráždivost lze před prvním použitím vyzkoušet natřením enzymového mýdla na vnitřní stranu předloktí.

Garance kvality produktu Walzym®

Přípravek je vyroben výhradně z kontrolovaných surovin a je maximálně šetrný k vaginálnímu prostředí. Vlastnosti, typ, charakter a parametry přípravku vyhovují účelu použití a jsou v souladu se současnými odbornými poznatky. Walzym® je souhrný název přípravků skupiny preparátu WO-BE vyvinutých a vyráběných českou rodinnou společností Wald Biotech postavenou na tradici a znalostech farmacie, lékařství, biochemie a enzymoterapie. Veškeré produkty řady Walzym® jsou vyráběny v České republice.

 

Upozornění

Skladujte v suchu a chladu. Chraňte před přímým slunečním světlem! Uchovejte mimo dohled a dosah dětí. Dermatologicky testováno. Doba použitelnosti je označena na obalu. Pouze pro vnější použití. Produkt neobsahuje chemická barviva a časté alergeny (bez parabenů, silikonů, alkoholů, SLS a SLES).

5
17x
4
2x
3
0x
2
1x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
HZ Avatar autora | 7.4.2023
Musím říci že jsem příjemně překvapená, mohu jedině doporučit.
2
BN Avatar autora | 4.4.2023
.
5
LP Avatar autora | 4.4.2023
Spokojenost.
5
MK Avatar autora | 3.4.2023
Spokojenost použila jsem na diskonfort po menstruaci a sportu.
5
Avatar autora | 18.3.2023
+ Praktické

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Garance kvality produktů Walzym

Walzym je souhrnný název přípravků skupiny preparátu vyvinutých a vyráběných českou rodinnou společností Wald Biotech postavenou na tradici a znalostech farmacie, lékařství, biochemie a enzymoterapie.

Vlastnosti, typ, charakter a parametry přípravku vyhovují účelu použití a jsou v souladu se současnými odbornými poznatky. Veškeré produkty řady Walzym jsou vyráběny v České republice.

Zpět do obchodu